Filipinler’de ‘ATAK’; Malezya’da ‘ANKA’

Filipinler’de ‘ATAK’; Malezya’da ‘ANKA’

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen Defence & Security 2019 fuarında Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) yoğun ilgiyle karşılandı.

Yerli imkânlar ile geliştirdiği özgün ürünleri ile dünyanın en büyük 100 savunma şirketi arasında yer alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, bu kez Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda ürünlerini Bangkok’ta ziyaretçilerle buluşturdu. Anka, T129 Atak, Aksungur, Ağır Sınır Taarruz Helikopteri, 10 Ton Genel Maksat Helikopteri, Hürkuş, Gökbey’i temsil eden maketler ile fuarda yer alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Asya ülkeleri ile devam eden olumlu iş birliklerini güçlendirmeyi ve yeni iş birlikleri geliştirmeyi amaçlıyor.

Fuar kapsamında Tayland Savunma Bakan Yrd. Chaicharn Changmongkol, Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana ve Türkiye’nin Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün standı ziyaret ederek, projeler ve ürünler hakkında bilgi aldı.

TUSAŞ, Tayland’ın yanı sıra Singapur, Filipinler, Malezya ve Pakistan başta olmak üzere diğer Asya ülkelerinde gerçekleştirdiği tanıtım yatırımlarına devam ediyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir yaptığı açıklamada; “Asya bölgesinde birçok ülke ile görüşme halindeyiz. Malezya, Filipinler, Pakistan bizim yakın çalışmak istediğimiz iş birliği başlattığımız ülkeler arasında yer alıyor. Görüşmelerimiz iyi gidiyor ve sonlandırmak üzere olduğumuz görüşmeler var. Fuar kapsamında ürünlerimize Malezya, Filipinli, Nijerya ve Pakistan’dan heyetler ilgi gösterdi. Filipinler ile ATAK’ta, Malezya’yla ise ANKA’da olumlu görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Demir, “TUSAŞ geniş bir ürün yelpazesine sahip. Tüm ürünlerimizi tanıtıp piyasada hak ettiği yere gelmesi için çalışıyoruz. Heyetleri Türkiye’ye davet ediyoruz. Orada test değerlendirme faaliyetlerine katılıyorlar. Sonra da ürünleri kendi ülkelerinde deniyorlar. Malezya ve Pakistan ile bu aşamada bir hayli yol kat ettik. Şimdi Filipinler ile görüşüyoruz. Onlarla da görüşmelerimizde bir hayli yol aldık” dedi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com/DHA
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.