ABD’nin en iyisi ‘CANİK TP9 Elite Combat’

ABD’nin en iyisi ‘CANİK TP9 Elite Combat’

Samsun Yurt Savunma tarafından üretilen CANİK TP9 Elite Combat, ABD’de, 2019’un en iyi tabancası seçildi.

CANİK TP9 Elite Combat, ABD’de bulunan Rockcastle Shooting Center (Rockcastle Atış Merkezi) tarafından düzenlenen, Annual Firearms Industry Team Challenge and Firearms Industry Choice Awards (Yılın Ateşli Silahlar Endüstrisi Takım Yarışması ve Ateşli Silahlar Endüstrisi Tercih Ödülleri) etkinliğinde, 2019’un En İyi Tabancası seçildi.

TP9 Elite Combat, ödüle; sivil ve askeri personelden oluşan profesyonel bir ekibin yaptığı değerlendirme sonucunda layık görüldü.

TP9 Elite Combat modeli, çok yönlü, kompakt sınıfı, yapılan işbirliği neticesinde Salient Arms International tarafından tasarlanmış; hafifletilmiş namlu, namlu dişi koruyucu, fiber optic nişangah ve mag well gibi performans parçalarını standart olarak barındıran bir üründür.

Tabancada polimer gövde, iğne ateşleme mekanizması ve pazarda en çok bulunan holografik optiklerin silaha montajını sağlayan 4 ayrı tip arayüz bulunuyor. Kutu içerisinde bulunan kurma kolu, hızlı kurma yapılabilmesi amacı ile optik arayüzlerin ister sağ ister sol tarafına takılabilmektedir. Kullanıcıya en ergonomik atış konforunun sunulması için hem şarjör kilidi hem de arka kabza farklı ebatlarda sunuluyor.

Silah 9x19mm kalibre olup, aşınma ve pas direncinin maksimum seviyeye çıkartılması amacı ile tüm dış parçalar Tenifer kaplama ve kapak ise Tenifer üzeri Cerakote kaplamalıdır. Silahın atış kontrol parçalarının tamamı kullanıcıya kusursuz bir atış hassasiyeti sağlamak amacı ile nikel kaplanmıştır.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.