“Bayraktar” Ukrayna semalarında

“Bayraktar” Ukrayna semalarında

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Bayraktar TB2 insansız hava araçlarının test çalışmalarına katılacağını açıkladı.

Bir Televizyon programında dün açıklamada bulunan Poroşenko, “Yarından sonraki gün Ukrayna’nın bölgelerinden birine gidecek ve orada Türkiye Cumhurbaşkanı ile olan sözleşme doğrultusunda teslim aldığımız insansız hava araçlarının test çalışmalarında bizzat yer alacağım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan uçakların transponder sistemlerinden gelen sinyallerin izlendiği Flightradar24 sitesinde Bayraktar İHA’nın Ukrayna’daki test uçuşuna ait görüntüler yayınlandı.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında İstanbul’a resmi ziyarette bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko beraberindeki heyetle Baykar Makine Ar-Ge ve üretim tesislerini ziyaret etmişti. Poroşenko, Ocak ayında da Türkiye ile Bayraktar TB2 tipi İHA alımına yönelik anlaşma imzalandığını duyurmuştu.

Ukrayna’nın devlet savunma sanayi şirketi UkrOboronProm’un bir iştiraki olan Ukrspetsexport şirketi ile Baykar Makina arasında yapılan anlaşma kapsamında 1 yıl içinde 6 adet Bayraktar TB2 (S/İHA) Platformu, 3 Yer Kontrol İstasyonu sistem ve ekipmanı teslim edilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.