Çevik Kuvvete Katmerciler takviyesi

Çevik Kuvvete Katmerciler takviyesi

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Katmerciler firmasının ortaklaşa geliştirdiği Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sisteminin ilk test atışları gerçekleştirildi.

Çevik Kuvvet ekiplerinin toplumsal olaylara karşı gerçekleştirdiği müdahalede etkinliğini artırmak amacıyla başlatılan proje kapsamında Katmerciler’in geliştirdiği, 4×4 Zırhlı Personel Taşıyıcı KHAN üzerine entegre edilen Uzaktan Kontrollü Çok Namlulu Gaz Atar Sistemi ile Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin gözetiminde gerçekleştirilen testlerde istenilen kriterler başarıyla yerine getirildi.

İlk kez IDEF 2017 fuarında tanıtılan sistemin her birinde 38 mm yada 40 mm çapında bir gaz fişeği atabilen 52 adet namlusu bulunuyor. 13 namlu bulunan 4 adet kartuştan oluşan sistem ile tekli veya çoklu atış yapılabiliyor. Gaz kapsüllerine bağlı olarak 200 ile 300 metre menzili olan sistem, yatay eksende 360 derece, dikey eksende ise -10 ila +70 derece aralığında dönebiliyor.

170 kg ağırlığındaki sistemde 5.56 mm makinalı tüfek de yer alıyor. Hem araç içi hem de dışarıdan kontrol edilebilen Gaz Atar Sisteminde 30x optik / 12x dijital büyütme ve video kayıt özelliğine sahip gündüz ve gece görüş kameraları, lazer mesafe tespit sistemi, Coğrafi konumlama ve hedefleme sistemi de bulunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.