Endonezya Ordusu “Korkut” ile ilgileniyor

Endonezya Ordusu “Korkut” ile ilgileniyor

KORKUT Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi, Endonezya Silahlı Kuvvetleri heyetinden tam not aldı.  

Endonezya Silahlı Kuvvetleri tedarik makamı yetkilileri ve teknik personelinden oluşan heyete 20 Eylül 2018’de ASELSAN imkân kabiliyetleri ile KORKUT sisteminin teknik özelliklerine ilişkin sunum ve gösterimler gerçekleştirildi. Ardından MSB Konya Karapınar Atış alanında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hava Savunma Okulunun planlı eğitim faaliyetleri esnasında atışlı ve atışsız testler gerçekleştirildi.

KORKUT’un hava hedeflerine karşı etkinliğini tekrar ispatlamasının yanında, kara hedeflerine karşı da çok etkin bir sistem olduğunu gösteren testlerde bir hava hedefi ve dört kara hedefi başarı ile vuruldu.

ASELSAN ve FNSS işbirliğiyle geliştirilen KORKUT, teknik yeterliliğini göstererek Endonezya heyetinin beğeni ve takdirini kazandı. Endonezya tedarik sürecinde çok önemli bir aşamayı tamamlayan ve emsallerine nazaran birçok üstün özelliği bulunan KORKUT sistemi, ASELSAN tarafından geliştirilen 35 mm ATOM® Parçacıklı Mühimmat ile havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarına karşı etkin bir hava savunma çözümüdür.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.