İsrail zırhlıları Paris yolcusu

İsrail zırhlıları Paris yolcusu

İsrailli firma Gaia Automotive Industries ‘AMIR’ ve ‘THUNDER’ zırhlı araçlarını 11-15 Haziran tarihleri arasında Paris’te düzenlenen Avrupa’nın en büyük savunma sanayi fuarı Eurosatory 2018’de sergileyecek.

AMIR mayın korumalı araç ailesinin son üyesi AMIR 6 × 6 12 mürettebat ve 3 tona kadar yük taşıyabiliyor. 13 ton ağırlığındaki araca isteğe bağlı olarak 12.7/20/25/40 mm uzaktan kumandalı silah istasyonu, 81 / 120mm havan ve anti-tank sistemleri ile donatılabiliyor. AMIR ayrıca keşif, ambulans ve lojistik gibi görevlerde de kullanılmaya uygundur.

Temel koruma seviyesi Stanag 4569 Seviye 4 olan araç 10 Kg ağırlığındaki TNT patlamasına karşı içindeki mürettebata koruma sağlayabiliyor. Ayrıca araç ilave zırh ile daha yüksek koruma seviyelerine çıkartılabiliyor.

“Thunder”  Paris’te kendine müşteri arayacak

Firmanın Eurosatory 2018’de sergileyeceği bir diğer araç ise Ford F-550 şasisi üzerine tasarlanan Thunder, 12 mürettebat taşıma kapasitene sahip. 5.65 m uzunluğa, 2.35 m genişliğe ve 1.8 ton ağırlığa kadar yük taşıyabilen aracın ağırlığı ise 9 ton civarındadır.

300 BG gücüne ve 4×4 sürüş özelliklerine sahip ve her türlü yol ve iklim koşullarına uygun üretilen Thunder maksimum 130 kilometre hıza ulaşabiliyor. Stanag 4569 Seviye 2/3 standardında koruma sağlayan araca uzaktan kumandalı silah istasyonu entegre edilebiliyor. Araç ambulans, polis, komuta merkezi, keşif ve lojistik gibi amaçlı olarak kullanılabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.