Koreli denizcileri Meteksan eğitecek

Koreli denizcileri Meteksan eğitecek

Türk savunma sanayinin önde gelen şirketlerinden Meteksan Savunma Türk ve Umman’ın ardından Kore Cumhuriyet Deniz Kuvvetleri’ne de Yara Savunma Simülatörünü teslim etti.

Dünya genelinde deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik geliştirdiği Yara Savunma Simülatörü ile alanında en güncel ve modern çözüme sahip olan Meteksan, bu simülatörün kullanıcıları arasına Kore Cumhuriyet Deniz Kuvvetleri’ni (RoKN) de kattı.

Kore Cumhuriyeti’nde Yara Savunma Simülatörü ihtiyacı için açılmış olan ihaleyi yerel ortağı ile birlikte 2017 yılında kazanan Meteksan, simülatörün yapımını tamamlayarak kabul testlerini proje takvimine uygun olarak başarıyla bitirdi. Yara Savunma Simülatörü üretimi ve alt sistemleri Meteksan Savunma desteği altında yerel imkanlarla Kore Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi. Meteksan Savunma Türk, Kore ve Umman’ın yanı sıra 2018 yılında sözleşme imzaladığı 4. bir ülkenin Yara Savunma Simülatörü’nü 2020’de teslim edecek.

Yara Savunma’nın ana amacı geminin hareket kabiliyetini sağlayarak, en yakın bakım/onarım limanına intikalini sağlamaktır. Bu maksatla oluşan hasar, en kısa sürede kontrol altına alınmalı ve giderilmelidir. Yara Savunma yeteneği, denize hazır olma durumunun bir parçası olarak teknenin bütünlüğünü, dengesini ve manevra kabiliyetini sağlamak için gerekli olan unsurdur. Bu yeteneklere sahip olabilmenin en önemli bileşeni ise gemi personeline istenen standartlara uygun yara savunma eğitimi sunmak için gerçekçi bir ortamı sağlamaktır.

Meteksan Yara Savunma Simülatörü, gemi personeline yara savunmaya hazır olma açısından uluslararası ve denizcilik standartlarına uygun eğitimler geliştirme ve uygulama ortamı sunar. Simülatörün özgün özellikleri, sağlanacak eğitimin etkinliğini, verimini ve sistemin idame imkanını arttıracak şekilde kurgulanmıştır.

Temel tasarımı, kontrol-izleme-eğitim değerlendirme yazılımları ve detay tasarım-eğitim danışmanlığı, Meteksan Savunma tarafından Kore Donanmasının isterleri ve yerel standartlarına göre hazırlanan simülatör 65 personele aynı anda eğitim imkanı senaryoları ile başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar esnek seçenekler sunmaktadır.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.