SSB’den siber destek

SSB’den siber destek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı siber güvenlik önlemlerine yönelik kampanyalar başlattı.

Koronavirüs (Covid-19) hastalığıyla mücadele kapsamında birçok kamu kurumu ve özel firmanın evden/uzaktan çalışmaya geçmesi, güvenli erişimin sağlanması ve kritik verilerin korunması gerekliliğinden dolayı siber güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi bu amaçla, sağlık sektörü ve uzaktan çalışanların ihtiyaç duyacağı siber güvenlik önlemlerine yönelik ürün, hizmet ve eğitimlerle ilgili kampanyalar başlattı.

Kümelenme üyesi firmalar, işlerin aksamadan güvenli bir şekilde devam ettirilmesini sağlamak amacıyla yerli ve milli imkânlar ile ürettikleri siber güvenlik ürünlerini, vermiş oldukları hizmet ve eğitimleri ücretsiz paylaşıyor.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve üye firmaları da bu kampanyalar ile sağlık sektörü ve evden çalışan tüm kurum ve kuruluşlara destek oluyor.

Kampanyalar, Kümelenmenin web sitesi www.siberkume.org.tr ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Evden çalışırken güvenli erişim ve kritik verilerin korunmasına dikkat edilmesi de önemli bir husus. Ayrıca sağlık sektörümüzün de bu süreçte en sorunsuz şekilde hizmet vermesi gerekiyor. Bu ihtiyaca dönük olarak ürün, hizmet ve eğitimlerini ücretsiz olarak sunarak sağlık sektörü ve evden çalışanlara destek olan Siber Güvenlik Kümelenmesi firmalarını tebrik ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.