Airbus’a koronavirüs darbesi

Airbus’a koronavirüs darbesi

Avrupalı havacılık devi Airbus, COVID-19 salgınına ilişkin alınan önlemler nedeniyle İspanya’daki faaliyetlerinin büyük çoğunluğunu askıya aldı.

İspanyol Hükümeti, 29 Mart tarihinde Covid-19 ile mücadele kapsamında yeni tedbirler alındığını açıkladı.
30 Mart – 9 Nisan 2020 tarihleri arasında uygulanacak tedbirler kapsamında İspanya genelinde acil önemi olmayan tüm faaliyetler durdurulacak.

Ticari Uçak, Helikopter, Savunma ve Uzay bölümlerinde güvenlik, IT, mühendislik gibi birinci derece önem taşıyan faaliyetler, Covid-19 salgınına karşı Airbus tarafından uygulanan sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri altında asgari düzeyde sürecek.

İspanya tesislerinde söz konusu bölümlerdeki diğer tüm faaliyetlerin kısıtlamaların sona ereceği 9 Nisan tarihine kadar durdurulduğu belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Airbus, en son kısıtlamalar altında geçerli olan sosyal tedbirleri uygulamak için ortaklarıyla yakın bir işbirliği ile çalışıyor. Üretim ve montaj bölümlerinde görev almayan Airbus çalışanları, mevcut koşullar altında evden çalışarak Airbus’ın operasyon devamlılığını desteklemeye devam edecek.
Lider bir şirket olarak Airbus, küresel mücadeleye, müşterilerine ve tedarikçilerine destek olmak ve topluma katkı sağlamak için faaliyetlerine devam ediyor.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.