İlave “Lakota” siparişi

İlave “Lakota” siparişi

ABD Ordusu ilave 15 adet UH-72 Lakota helikopteri için Airbus’la sözleşme imzaladı.

Airbus’ın Mississippi eyaletine bağlı Columbus ‘daki tesislerinde üretimi gerçekleştirilecek helikopterlerin toplam maliyeti 122,655 milyon Amerikan Doları olacak.

UH-1H Iroquois ve OH-58 A / C Kiowa helikopterlerinin yerini alan hafif genel maksat görevlerinde sıklıkla kullanılan EC145 helikopterinin Amerikan Ordusu’nun ihtiyaçlarına göre modifiye edilen versiyonu olan UH-72A Lakota, ABD’deki ilk görevine 2008 yılında başladı. Hali hazırda ABD Ordusunun bünyesinde 400’ün üzerinde Lakota görev yapıyor.

ABD 400’üncü Lakota’yı teslim aldı UH-72A-Lakotas

Elektro-optik kızılötesi (EO/IR) keşif ve gözetleme sistemi, 15 inç dijital ekranlı bir arka gözlemci konsolu, geliştirilmiş taktik iletişim paketi, harici vinç, dahili dijital video kaydedici, pilot ve yardımcı pilot için 10.4 inçlik yardımcı ekranlar, sesli arama ışığı, analog/dijital video uydu bağlantısı ve video yönetim sistemi ile donatılan helikopterler, iç güvenlik operasyonları, arama ve kurtarma, ambulans hizmetleri, VIP, uyuşturucu ticareti ile mücadele ve genel maksat gibi görevlerde kullanılıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.