Retinar’a özel internet sitesi

Retinar’a özel internet sitesi

Meteksan Savunma Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarları ürün ailesi için özel internet sitesi hazırladığını sosyal medya hesapları aracılığıyla duyurdu.

www.retinar.com.tr internet sitesinde Retinar PTR Çevre Gözetleme Radar ailesi ile ilgili detaylı bilgiler ve haberler yer alıyor.

Meteksan Savunma mühendislerince geliştirilen ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı hizmetine Nisan 2018’de girdiği andan itibaren Türkiye-Irak Sınır Hattında birçok defa sızma girişiminde bulunan teröristlere göz açtırmayarak birliklerin zarar görmesine engel olan Retinar farklı iklim ve coğrafya koşullarında  yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Sınır hattına “Retinar” kalkanı-retinar-30 ila +55 derece sıcaklıklarda görev yapabilen Retinar küçük boyutu ve hafifliği ile öne çıkıyor. Sahip olduğu yüksek radar teknolojisi ile ilk siparişini 2017 yılında dost bir ülkede açılan ihalede uluslararası rakiplerini geride bırakarak alan sistem, geçtiğimiz yılda bir Avrupa ülkesinin başkentinde yer alan havalimanının çevre güvenlik sistemi olarak seçilmiş ve sözleşme imzalanmıştı.

İki personelin özel sırt çantasında rahatça taşıyabildiği Retinar PTR, hareketli cisimlerin 4 km, araçların ise 10 km uzaklıktan tespit ve takibini yapabiliyor.

Sistemin kurulduğu alandaki tüm hareketliliği kullanıcısına anlık ulaştıran Retinar PTR’nin arayüzü, kullanıcının eğitim ihtiyacını en aza indirmek ve radar operatör eğitimi olmayan personelin bile sistemi etkili şekilde kullanmasını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlandı. Güçlendirilmiş bir dizüstü bilgisayar ile kablolu veya kablosuz olarak PTR, operatöre sistemi 1 km’ye kadar uzaktan kumanda imkânı sağlıyor.

Dizüstü bilgisayara ek olarak, özel uygulama yüklenmiş tabletler ve akıllı telefonlar, sistemle kablosuz olarak haberleşebiliyor. Operatör veya ekipteki diğer personel sistemle birebir meşgul değilken bile sistem uyarı mesajlarını alarak radar ekranına ulaşabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.