Havelsan’dan Türk Donanmasına hızlı ve hassas çözüm

Havelsan’dan Türk Donanmasına hızlı ve hassas çözüm

Türk Deniz Kuvvetlerinin harekât sahasındaki hâkimiyet ve etkinliğini en üst düzeye çıkaracak Yeni Nesil Milli Savaş Yönetim Sistemi ADVENT SYS ‘nin Fabrika Kabul Testleri tamamlandı.

Savunma Sanayii Başkanlığınca yürütülen MİLGEM Savaş Sistemi Tedariki Projesi kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Araştırma Merkezi Komutanlığı (ARMERKOM) ile birlikte HAVELSAN tarafından geliştirilen Yeni Nesil Milli Savaş Yönetim Sistemi ADVENT SYS ‘nin Fabrika Kabul Testleri tamamlandı.

Türk mühendislerce yaklaşık 6 milyon satır kod yazılarak geliştirilen sistem, ilk kez MİLGEM’in 4. gemisi olan TCG Kınalıada’ya kurulacak. İnşası devam eden ve gelecekte inşa edilecek tüm savaş gemilerinde kullanılacak yeni nesil milli savaş yönetim sistemi, önümüzdeki aylarda suyla buluşması beklenen Türkiye’nin en büyük askeri gemisi olacak olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu’da da kullanılacak.

Türkiye’nin denizlerde küresel güç olmasının ilk adımı: TCG Anadolu-TCG-Anadolu

Komuta heyetinin komuta ve kontrol gereksinimlerini karşılayacak olan ADVENT SYS, birden fazla birime silahları ve sensörleri ortaklaşa kullanarak harp etme yeteneği kazandıracak. Ani tepki gerektiren durumlarda donanmanın daha hassas ve daha hızlı karar vermesini sağlayacak sistem, tüm donanmanın daha koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.